Spotkanie Brentford - Newcastle zakończone wynikiem 2-4

W niedzielnym spotkaniu ostatniej, 38. kolejki Premier League, Brentford podejmowało na swoim stadionie Newcastle. Mecz rozegrany na Gtech Community Stadium okazał się prawdziwym rollercoasterem emocji, z końcowym wynikiem 2-4 na korzyść drużyny przyjezdnej. Newcastle zdominowało pierwszą połowę, schodząc na przerwę z przewagą trzech bramek, co zapewniło im komfortowe prowadzenie. Pomimo ambitnej walki Brentford w drugiej połowie, ekipie gospodarzy nie udało się odrobić strat.

Podsumowanie meczu

W dniu 19 maja 2024 roku, na Gtech Community Stadium, Brentford zmierzyło się z Newcastle w ramach 38. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 2-4 na korzyść gości. Wynik do przerwy wynosił 0-3. Spotkanie prowadził sędzia główny S. Hooper.

Bramki zdobywali: H. Barnes (21', 0-1) po asyście Bruno Guimarães, J. Murphy (36', 0-2) po podaniu A. Isaka, A. Isak (38', 0-3) również z asystą Bruno Guimarães. Dla Brentford trafiali V. Janelt (48', 1-3) po podaniu Y. Wissy oraz sam Y. Wissa (70', 2-3) z asystą Ivana Toney'a. Ostateczną bramkę dla Newcastle zdobył Bruno Guimarães (77', 2-4).

Żółte kartki otrzymali: Ivan Toney (44'), Mathias Jensen (45'), Yoane Wissa (51') oraz Neal Maupay (90') dla Brentford, a także Joelinton (28'), Dan Burn (53'), Emil Krafth (66') i Nick Pope (90') dla Newcastle.

Relacja z meczu

Gtech Community Stadium wypełniło się po brzegi, gdy Brentford podejmowało Newcastle w ostatniej kolejce Premier League. Atmosfera była elektryzująca, kibice obu drużyn stworzyli niesamowitą aurę, dopingując swoich ulubieńców od pierwszego gwizdka sędziego S. Hoopera.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, obie drużyny były zdeterminowane, by zakończyć sezon na wysokiej nucie. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 21. minucie, gdy H. Barnes, po świetnym podaniu od Bruno Guimarães, otworzył wynik spotkania dla Newcastle. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, jednak defensywa Newcastle była nie do przejścia.

Kolejne emocje przyniosła 28. minuta, gdy Joelinton z Newcastle został ukarany żółtą kartką za ostry faul. Mimo to goście nie odpuszczali. Na 0-2 trafił J. Murphy w 36. minucie po doskonałej asyście A. Isaka. Zaledwie dwie minuty później, Isak ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 0-3, ponownie po podaniu Bruno Guimarães.

Brentford nie miało łatwo, a frustracja gospodarzom dawała się we znaki, co udowodnił Ivan Toney, otrzymując żółtą kartkę w 44. minucie. Chwilę później, Mathias Jensen dołączył do niego, również ukarany żółtym kartonikiem. Do przerwy wynik pozostawał niezmieniony - 0-3.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu Brentford. W 48. minucie, V. Janelt zmniejszył stratę gospodarzy na 1-3 po świetnym podaniu od Y. Wissy. Mecz nabrał tempa, a kibice Brentford uwierzyli w możliwość odwrócenia losów spotkania.

W 51. minucie Yoane Wissa zobaczył żółtą kartkę, co jednak nie przeszkodziło mu w dalszej grze. Kolejną kartkę, tym razem dla gości, zobaczył Dan Burn w 53. minucie. Brentford kontynuowało nacisk, co przyniosło efekt w 70. minucie, gdy Yoane Wissa, po podaniu Ivana Toney’a, strzelił na 2-3.

W 66. minucie Emil Krafth z Newcastle został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Jednakże, 77. minuta przyniosła decydujący cios ze strony gości. Bruno Guimarães zdobył swojego drugiego gola w meczu, ustalając wynik na 2-4.

W końcówce meczu zobaczyliśmy jeszcze dwie żółte kartki. Najpierw w 90. minucie żółtym kartonikiem został ukarany Neal Maupay z Brentford, a chwilę później Nick Pope z Newcastle zakończył listę ukaranych zawodników.

Ostatecznie, Newcastle triumfowało 4-2, a mecz dostarczył kibicom wielu emocji. Brentford walczyło dzielnie, ale to goście zdołali utrzymać przewagę i zakończyć sezon pewnym zwycięstwem na terenie rywala.